2000 Model Honda Civic Polen Filtresi Nerede?

Honda Civic araçlarda polen filtresi büyük bir öneme sahiptir. Aracınızda bu filtrenin yer almasıyla birlikte birçok hava önlemini otomatik olarak almış ve içerideki havayı arındırmış olursunuz. Özellikle toz ve toprağın aracın içerisine girmesini hiç kimse istememektedir. O yüzden filtre bu tür maddeleri tamamen temizleyerek aracın içerisine temiz hava sağlar.

2000 model Honda Civic araçlarda polen filtresi genellikle torpidonun alt kısmında bulunmaktadır. Bu noktaya erişmek istiyorsanız birkaç hamle yapmanız gerekmektedir. Öncelikle torpidoyu açınız ve kapağı tutan iki esnek tutacağı iç tarafa doğru bastırınız. Hemen ardından polen filtresine ait olan 8 adet vidayı dikkatli bir şekilde sökerek çıkartıyoruz. Buradaki sürgülü kapağı kendinize doğru çekerek polen filtresine ulaşabilirsiniz.

Polen filtresi bütün araçlar için özel bir yapıdır. Araca dışarıdan gelen bütün havanın kirlerinden arınması filtre sayesinde sağlanarak bozulduğunda direkt tamir edilmesi gerekmektedir. Bunun yanında iki farklı sistemi vardır ve takılma durumu araçlara göre değişiklik gösterir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön