46/2-g Trafik Cezası Ne Demek?

Önceki makalelerimizde trafik cezaları hakkında, ceza makbuzlarında yazan değişik terimlerden detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bu makalemizde ise bir trafik cezasından bahsedeceğiz. Zaman zaman en çok karşılaşılan cezalardan bahsederek, hepsi hakkında detaylı yazılar yazacağımızdan dolayı Tiryaki Oto sayfamızı takip etmenizi tavsiye ederiz. Uzatmadan 46/2-g nolu trafik cezasının anlamından kısaca sizlere bahsedelim.

Trafik kazalarının en büyük sebeplerinden biridir. Hatalı sollamayı bir kenara bırakın tehlikeli bir şekilde, kontrolsüz şerit değiştirmenin sizin ve etrafınızdakilerin canını ne derece tehlikeye attığını bir düşünün. 46/2g cezası da tam da bununla ilgilidir. 46/2-g trafik cezası demek, özetle makas atma cezası anlamına gelir. Diğer araçları tehlikeye atacak şekilde, ardı ardına şerit değiştirmeniz sebebiyle sivil ya da resmi bir trafik denetim ekibi tarafından ceza yediğiniz anlamına gelir.

Özet olarak, her cezada olduğu gibi 46/2-g için de yer/saat gibi detaylarla fotoğraf/video gibi delillerle sunulacak olsa da yine de bu cezaya itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak makas cezasına itiraz ederken süresinin geçmemesi ve cezanın kesinleşmemesi haklı olduğunuz durumlarda cezadan çok daha kolay kurtulmanıza yardımcı olabilir. Yazıyı terk etmeden önce sizi ürünlerimizi incelemeniz için mağazamıza davet ediyor, güvenli sürüşler diliyoruz .

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön