Akü Bitmesi Kasko Karşılar mı?

Akü, elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eder ve bunu istenildiğinde elektrik olarak aktarır. Araçlarda olmazsa olmaz parçalardan bir tanesi olan bu yapı, aracın içerisinde bulunan aydınlatması, çalıştırması ve ateşlemesi tarzındaki her bölgeyi kontrol edebilmektedir. Akü olmadan aracın çalıştırılması kesinlikle imkansızdır. İşte bu özel yapı oldukça fazla tüketildiğinde veya araç içerisinde bir şeyin açık unutulmasından dolayı enerjisi bitebiliyor. Biten akünün maliyet olarak yüksek olmasından dolayı bazı kişiler bizlere kasko tarafından karşılanıp karşılanmayacağı sormaktadırlar. Bu yazımızda soruya detaylı olarak yanıtlar vereceğiz.

Aracın en çabuk yıpranan yapılarından bir tanesi olan akü, kasko şirketleri tarafından kesinlikle karşılanmamaktadır. Kasko şirketleri sadece sözleşme üzerinde bulunan hizmetleri karşılar ve sizlere en yakın yoldan yardımcı olmaya çalışır. Akünün bitmesi kendi kullanımınıza bağlı olduğu için kaskoya kesinlikle dahil olmaz. Buna rağmen farklı şirketler kendi alternatiflerini sizlere sunarak basit çözümler üretmek isterler. Özellikle anlaşma yaptığınız poliçe üzerindeki bilgileri tekrardan göz geçirerek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Akü Çalınmasını Kasko Karşılar mı?

Aracın en önemli ve değerli parçalarından olan akü, bazı olumsuz durumlarda çalınabiliyor ve kullanılamaz hale gelebiliyor. Bu tarz durumlarda sürücüler tedirgin olsa bile kasko şirketiniz tarafından akünüz karşılanmaktadır. Oldukça güzel bir fayda olan bu işlem, bazı durumlarda gerçek olarak kullanıcılara eşsiz bir yarar sağlayabiliyor. Bazı durumlardan kastımız olan bölümler ise diğer sene hasarsızlık indiriminden faydalanamamanız ve akünün çalındığını ispatlayabilmektir. Elbette bu durumları kendi kasko şirketiniz ile bağlantı kurarak öğrenmeniz daha net sonuçlar verecektir.

Akü çalınmalarını karşılayan kasko şirketleri, poliçeye bakarak işlem yapmaktadır. Burada bulunan en net bilgiler, almak istediğiniz hizmeti de şekillendirerek olayları basitleştirir. Lakin burada şunu da belirtmek istiyoruz ki akünün çalındığını kanıtlayabilecek bir görsel veya video niteliğinde kanıtınız varsa kasko aküyü karşılayabilmektedir. Bunun yanında kanıtlamayacak hiçbir deliliniz yoksa işiniz biraz daha zor olabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön