Akü Durumu soc Ne Demek?

Volkswagen marka araçların akü sistemi ile ilgili yüzlerce makalede kısa kısa bilgileri siz değerli müşterilerimize sunduk. Aynı şekilde hata kodları ve özellikleri detaylı bir şekilde anlatmaya devam ediyoruz. Bu makalemizde ise Golf 7 başta olmak üzere birkaç Volkswagen modelinde bulunan akü durumu soc seviyesinden bahsedeceğiz. Baştan söyleyelim sizde –% şeklinde boş bir ekran çıkarsa şaşırmayın, çünkü bazı araçlarda hiç göstermezken akü sağlıklı olmasına rağmen bazılarında hatalı veri alabiliyorsunuz.

Akü durumu soc demek, kadran içerisinde, tam ortada bulunan alanda akü sembolüyle birlikte akünüzün ne seviyede dolu olduğunu görebilmeniz anlamına gelmektedir. Bu işlemi yapabilmek için aşağıdaki adımları sırasıyla takip ediniz;

  • Kontağı açın,
  • Ortadaki km düğmesine akü sembolü çıkana kadar basılı tutun,
  • Tam akü sembolünü gördüğünüzde elinizi ekrandan çekin.

Bazı modellerde ekranda akü sembolü gelmese de çoğu araçta bu sayede akü seviyesi görüntülenebilmektedir. Bu özellikle birlikte örneğin, start&stop sistemi arızalı olan bir aracın aküden dolayı mı bu hatayı verdiğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki başta belirttiğimiz gibi her zaman güvenilir veriler okumadığından dolayı ekrana bakarat hareket etmeyiniz. Yalnızca çok yüzeysel fikir edinmeniz içindir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön