Amerikan Park Modülü Araca Zarar Verir mi?

Yeni nesil teknolojilerin bütün Dünya’da benimsenmesiyle birlikte araçlar içinde birçok ürün üretimi yapılmıştır. Görünüm olarak harika sistemlerin gelmesi sürücülerin kullanım isteklerini de artırarak trafik içerisinde modern bir görüntü sağlamalarına neden olmuştur. Özellikle böyle bir yapıya sahip olmanız için tasarlanan Amerikan Park Modülleri, son zamanların en popüler sistemlerinden bir tanesidir. Her araçla birebir uyumlu olan sistem, manuel olarak ayarlanabilen ve dilediğiniz zaman açıp kapatabildiğiniz bir ayara sahiptir.

Kullanım olarak insanlar farklı düşüncelere sahip olsalar bile yapının basit ve etkili bir kullanıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aracınız için doğru akım kaynaklarını seçiyor olması ve kolaylıkla kontrol edebilmeniz sistemi fazlasıyla ön plana çıkarıyor. Hiçbir zararı olmayan Ayarlanabilir Park Modülü, fayda olarak sinyal lambalarını daha rahat kontrol edebilmenizi, aracın güzel bir görüntüye kavuşabilmesini ve uzun süre ısınmadan kullanabilmenize fırsat tanımaktadır.

Amerikan Park Modülü Kurulumu

Türkiye’de oldukça yüksek popülerliğe sahip olan ve araç görüntülerine harika bir fırsat sunan sistemlerden bir tanesi de Amerikan Park Modülüdür. Park Modüllerini son zamanlarda neredeyse her araçta görerek pek çok sürücü tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. Tiryaki Oto olarak satışa sunduğumuz bu ürünler, son kaliteye ve uzun ömürlü yapıya sahiptirler. Bunun yanında dayanıklı olmaları farklı bir şehre gitseniz bile rahatlıkla kullanabilir olmasını sağlar.

Sitemizde yer alan park modüllerini satın almanızla birlikte montaj kabloları yanında gönderilir. Kurulum olarak tamamen sürücüler için dizayn edilen sistem, birkaç pratik hamleyle tamamlanabiliyor. Özellikle içerisinden çıkan kurulum şeması ve sitemizde yer alan tanıtım videosu, bilgi edinmeniz için güzel bir kaynak olacaktır. Bununla birlikte unutmamanız gereken noktalardan birisi montaj sırasında sinyal tarafına giden bağlantı kablolarını kesmek olacaktır. Bu işlemden sonra ise voltaj ve ampül bölgelerini birbirine takmanız gerekmektedir. Ardından park lambalarının olduğu alandan ek yaparak voltajı sonlandırabilirsiniz.

Montaj sırasında dikkat etmeniz gereken bölgeler ve adımlarınızı nasıl ilerlettiğiniz oldukça önemlidir. Sıra halinde devam eden işlemlerde sigortanın asla iptal edilmemesi gerektiğini ve bağlantı yaparken kullandığımız kabloları doğru şekilde konumlandırmamız fazlasıyla önemlidir. Kabloların doğru bir şekilde izole edilmemesi kötü hava şartlarında modüle zarar vererek ömrünü kısaltır. Son olarak ise montaj sırasında hangi adımları izleyeceğinizi bilmiyor ve oldukça karışık geliyorsa direkt olarak oto elektrikçilerden yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Ayarlanabilir Park Modülü Hangi Hava Koşullarında Kullanılmalıdır?

Ayarlanabilir Park Modülü, aracınızla akşam saatlerinde trafiğe çıkmanızla birlikte eşsiz bir görüntü sağlayacak sistemdir. Sistem, aracın park lambaları ile sinyal lambalarının aynı anda yani sabit bir şekilde yanmasını sağlayarak harika bir görüntü vermektedir. Bunun yanında otomobile modern görüntü veren yapıyı kullanırken akşamları olası kazalarında önüne geçebildiğinizi unutmayınız.

Tiryaki Oto olarak satışa sunduğumuz KCX Ayarlı Amerikan Park Modülleri son kalitede ve 1. Nesil olarak satışa sunulmaktadır. Ürün paketinin iç kısmından çıkan kurulum şemasıyla birlikte aracınıza kolaylıkla monte edebilir ve işlemi tamamlayabilirsiniz. Doğru yapılmış kurulum, hava koşulu fark etmeksizin modüle hiçbir zarar vermeyerek sağlam bir şeklide dayanıklılığını kanıtlar. Fakat montajı doğru olmayan park modülü, her kötü hava koşulunda daha da kötüye giderek aracınıza zarar verebilir. Özellikle sigorta tarafında yanlış bir hamle yapılması otomobilde büyük hasarlara sebep olacaktır. O yüzden oto elektrik hakkında yeterli bilgiye sahipseniz montajı kendiniz yapmanızı öneriyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön