Arabanın Altını Vurdum Kasko Karşılar mı?

Trafik içerisinde araba sayılarının artmasıyla birlikte kasko sayısı da bir hayli artmaya başladı. Aracınızın yaşanabilecek her türlü olaylarda yanınızda olan kasko şirketleri, oluşabilecek zararları kendi güvencesine alarak sizleri korumak istemektedir. Kaskolar genel olarak yaşanma ihtimali olan hasarları ya tamamen ya da kısmen karşılamasıyla bilinmektedir. Bu tür zamanlarda yaşadığınız kazaya göre kararlar veren sigorta, sizin için en uygun seçenekleri ortaya çıkararak hasar maliyetlerini de aşağıya indirir. Özellikle maliyet konusunda soru işaretleriyle kalan ‘’Arabanın Altını Vurdum Kasko Karşılar mı?’’ sorusu sürücüleri fazlasıyla meraklandırabiliyor. O yüzden bu soruya yazımızda detaylı olarak değinmek istiyoruz.

Kasko şirketleri, her sürücü için anlaşmalar sağlar ve bu anlaşmaları yaşanan hasarlarda anlaşmaya göre değerlendirir. Bu durumlardan bir tanesi olan aracın altını vurmak, kasko tarafından karşılanabilen bir olaydır. Bu durumu anlaşma sağladığınız poliçe içerisindeki maddelere göre okuyarak daha detaylı öğrenebilirsiniz. Özellikle bazı kasko şirketlerinin farklı maddeleri olduğu için bu gibi işlemleri karşılamayabiliyorlar. Yaptığınız her kaza ya da hasar olaylarında kendi aracınızı karşılayan kasko, genellikle çarpma durumlarını güvenceye aldığını unutmayınız.

Kasko Tek Taraflı Kazaları Karşılar mı?

Sürücülerin kasko tarafında yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesi de tek taraflı kazaların kim tarafından karşılanacağıdır. Sürücüler bu konu için farklı düşünceler ve ifadeler üretebilmektedirler. Fakat belirtmek istiyoruz ki tek taraflı kazalar aracın bariyere, duvara veya farklı bir bölgeye çarpmasıyla gerçekleşmektedir. Bu kazaların her biri genellikle kasko şirketleri tarafından karşılanarak güvence altında kalmanız istenmektedir. Yani herhangi bir canlı varlığa çarpmadığınız sürece, tek taraflı kazalar kasko tarafından karşılanmaktadır.

Kaskonun tek taraflı kazaları karşılama durumlarında önemli olan sürücünün alkollü veya farklı bir şeyin etkisinde olmamasıdır. Kaza anı yaşanılmasından sonra direkt olarak trafik polisi çağırılmalı, tutanak tutularak yaşanan olay detayıyla anlatılmalıdır. Eğer ki kasko şirketiniz tarafından belirtilen şartlara uyuyorsanız aracınızın hasarları kasko tarafından direkt karşılanır. Bizim sunduğumuz detaylı ve net bilgilerin yanında kazadan sonra anlaşmalı olduğunuz şirketle konuşmanızı, nasıl bir ilerleme kaydedeceğinizi kendilerine danışmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle daha verimli bir süreç başlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön