Arka Silecek Çalışmıyor, Muayeneden Geçer mi?

Önceki makalelerimizde TÜV Türk muayenesinden geçen ve kalan durumlar hakkında çok detaylı bir seri oluşturmuştuk. Aynı şekilde hafif kusur olarak adlandırılan, aracın muayeneden geçmesine engel teşkil etmeyecek durumlar hakkında da sorularınıza cevap vererek serimize devam ediyoruz. Silecek konusu burada en kritik noktalardan biri diyebiliriz. Ancak bu söylemimiz sizi korkutmadan önce makalemizi sonuna kadar, dikkatli bir şekilde okuyunuz ve böylelikle arka silecek muayeneden geçer mi? Sorusuna net bir cevap alarak, gönlünüz rahat bir şekilde istasyona gidiniz.

Bir araçta sürüş esnasında görüş, en önemli faktörlerden biridir. Basit bir mantıkla baktığımızda aracın trafikteki güvenliğini ölçümleyen muayene işleminde arka silecekler üzerinde detaylı kontrol yapılması gayet normal olacaktır. Buradaki ilk noktamız aracın orijinalinde arka silecek var mı? Cevabınız hayır ise zaten endişelenmenize gerek yok. Ancak var ise o zaman muayeneden geçerken kusurlu sayılırsınız. Ancak geçmenize engel olmaz. Yani arka silecek çalışmıyor olsa bile muayeneden geçer. Bununla ilgili aşağıdaki kusur maddesini okuyunuz;

  • Cam sileceği, arka silecek aşınmış ya da çalışmıyor. (Hafif kusır)

Sonuç olarak, siz sis olun güvenliğiniz için bu parçayı muhakkak tamir ettirin. Ancak bir şekilde arıza ile karşılaştığınız durumlarda da muayene randevunuzu ertelemenize hiç gerek yoktur. Tiryaki Oto olarak güvenli sürüşler dileriz.


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön