Average Consumption Toyota Ne Demek?

Toyota araçlarda sıklıkla karşımıza çıkan kavramlardan bir tanesi de ‘’Average Consumption’’ ifadesidir. İfadenin Türkçe karşılığı Ortalama Tüketimdir ve aracın kullandığı tüketim miktarının ortalama miktarını alarak bizlere sunar. Genellikle yakıt israfı konusunda her 100 km’lik bir sürüş yaptığınızda litre cinsinden bu kavram bizlere oran sunmaktadır. Lakin sistemi kendinize göre çevirerek farklı noktaları da kullanabilirsiniz. Bazı sürücüler bu konuda bir arıza veya hata olduğundan şüphe duysalar bile bu ifade kesinlikle olumsuz bir şey değildir.

Average Consumption, aracınızın modifikasyonlarına ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Toyota araçlardan ziyade diğer marka otomobillerde de deponuzun kapasitesini alınan km’ye bölerek 100 ile çarptıktan sonra Average Consumption’ı hesaplayabilirsiniz.

Ortalama tüketim konusu her araca göre değişiklik göstereceği için kendi aracınızın modeline göre bir tespit yapmanız daha doğru olacaktır. Bunun yanında son olarak değinmek istediğimiz konulardan olan bir şey ise araç içerisinde Average Consumption gözükmüyorsa direkt olarak teknik servislere gitmeli, araç gösterge panelinden sorununuzu çözdürmelisiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön