Ayarlı Amerikan Park Modülü

Bu yazımızda fiyat/performans oranı olarak aracınıza yapabileceğiniz en iyi modifiye ürününden bahsedeceğiz. Ayarlı Amerikan park modülü nedir? Ne işe yarar? Sorularına detaylı olarak cevap verdikten sonra, bu konuda aklınıza en çok takılan sorulara alt başlıklar halinde açıklayıcı cevaplar vereceğiz.

Ayarlı Amerikan Park Sinyal Modülü Nedir? Ne İşe Yarar?

Amerikan park modülü aracınızın sinyal lambalarının sürüş esnasında sürekli olarak yanarak araca hoş bir görünüm katılmasına olanak tanır. Ayarlı olmasının verdiği ekstra özellik ise, muayene esnasında tamamen kapatılabilmesinin yanında sürüş esnasında normal sinyal şiddetinde değil, daha loş bir ışık vererek akşam vakitlerinde göz almadan aracın tarzını güzelleştirmesine yarar. Avuç içi kadar büyüklüğe sahip modülün bağlantısı çok kolay olmakla beraber, aracınıza herhangi bir zarar vermez. Normal bir şekilde sinyal yaktığınızda ışık şiddeti en üst seviyeye çıkarak sinyal çalışır ve modül devreden sinyal verdiğiniz sürece çıkar. Bu da sinyal fonksiyonlarını sorunsuz olarak kullanmanıza olanak tanır.

Ayarlı Amerikan Park Modülü Arıza Işığı Yakar mı?

Modül içerisinde bulunan canbus (arıza kesici) diye tabir edilen devre tasarımı sayesinde arıza ışığı yakmaz. Bu açıdan bağlantısı gönül rahatlığı ile sağlanabilir.

Amerikan Park Modülü Muayeneden Geçer mi?

Tüv Türk muayene istasyonunda araçta en dikkat edilen ve gerekli koşullar sağlanmadığında ağır kusur olarak sayılabilen donanım aydınlatma olduğundan modül bu aşamada oldukça dikkat çekmektedir. Ancak içiniz tamamiyle rahat olabilir. Eğer aldığınız modül ayarlı bir modül ise, üzerinde bulunan ayar düğmesi sayesinde muayene istasyonuna girmeden önce tamamen kapatmanız yeterli olacaktır.

Amerikan Park Modülü Nasıl Bağlanır? Bağlantı Şeması Nasıldır?

Modülün bağlantısı öncesi aşağıdaki maddelere dikkat etmek, her ne kadar güvenli ısınmaz, yanmaz bir devre de olsa doğru bir bağlantı prensibi için çok önemlidir.

  • Modülün konumlandırmasını sinyal kablolarına ulaşabilecek yakınlıkta ve gerektiğinde kendiniz ulaşıp ayar yapılabilecek şekilde konumlandırınız,
  • Modülü izole bir yüzeye diğer kablo ve devrelere temas etmeyecek şekilde yerleştiriniz,
  • Devreyi yerine tamamen sabitlemeden önce bağlantı şemasını takip ederek bağlantısını yapıp düzgün bir şekilde çalıştığından emin olunuz.

Ağır vasıta araçlar için uyarı!  Modül 12V ile çalıştığından aracınıza bağlamak modülün arızalanmasına sebep olacaktır. 24V seçeneği için Tiryaki Oto whatsapp hattına danışabilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz devre şemasını takip ediniz. Ancak teknik bilgiye sahip değilseniz oto elektrikçi ya da oto teknisyen gibi bu konuda uzman birinden yardım almanızı öneririz. Aldığınız modülün markasına göre bağlantı şekli ve sırası değişiklik gösterebilir. Yukarıdaki bağlantı şemasını Tiryaki Oto tarafından satılan Amerikan park modülü için kullanınız.

Ayarlı Amerikan Park Çamurluk Sinyaline Bağlanır mı?

Piyasadaki ürünlere göre değişiklik gösterebilen bu özellik. Tiryaki Oto’nun sunduğu ürünlerde sorunsuz olarak bulunmaktadır ve çamurluk sinyallerine bağlantıya imkan tanımaktadır.

En İyi Amerikan Park Modülü Nasıl Seçilmeli?

Bu konuda araç sürücülerinin kafasının karışması gayet normal. En iyi markaya karar vermeden internet üzerinde yapacağınız araştırmada karşınıza onlarca farklı model çıkacaktır. Araştırma sonrası kafanız daha da karışacak ya en pahalısı iyidir diyerek ya da bir şey fark etmediğini düşünerek en ucuzunu alacaksınız.

Ancak bu noktada fiyatlamaya bakarak kalite belirlemenin çok yanlış olacağını anlatmamıza sanırım gerek yok. En iyi ve en kaliteli ayarlı Amerikan park modülü için hem kalite olarak uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz, hem de fiyat olarak gayet makul seviyede olan ürünümüzü satın almak için aşağıdaki linkten iade garantili olarak ürünümüzü satın alabilirsiniz.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön