Beyaz Çakar Yasak mı?

Son yıllarda denetimlerin sıkılaştırılmasıyla beraber yetkisiz çakar lamba kullanımında gözle görülür bir azalma oldu. Önceki bilgilendirici makalemizde kimlerin çakar lamba kullanabileceğinden detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Bu makalemizde ise; ‘Beyaz çakar yasak mı?’ Sorusuna cevap vereceğiz.

Konunun detayına inmeden önce net bir şekilde belirtelim ki aracınızda bulunan varolan donanım dışı ışıklar trafik kanunu gereğince yasaktır. Ancak burada akıllara beyaz çakar cezası nedir? Örneğin, modifiye amaçlı takılan sarı takoz veya parmak ledler ile aynı mıdır sorusu gelmektedir. Beyaz çakar tıpkı kırmızı mavi çakar lambada olduğu gibi yüksek cezalara tabiidir ve yetkisiz kullanılması yasaktır.

Tek Renk Çakar Yasak mı? Mavi Kırmızı Çakar Yasak mı?

Beyaz çakar lambada olduğu gibi trafikte dikkat çekecek şekilde flaşör, çakar lamba türleri yasak sınıfına girmektedir.

Eğer bu ürünleri kullanmaya yetkili sınıftaydanız whatsapp hattımızdan hızlı bir şekilde iletişime geçerek farklı renk kombinasyonlarında ve farklı türlerde çakar lambalar hakkında detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz. Perakende olduğu gibi toptan satışımız da vardır. Ayrıca yalnızca vantuzlu çakar lamba değil, tepe lambası ya da panjur içi çakar gibi oldukça fazla çeşide sahibiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön