BMW F30 Frene Basınca Titreme Neden Olur?

BMW araçlarda sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de ‘’Frene Basınca Titreme’’ hissetmektir. Sürücüler bu olay için oldukça tedirgin olduklarından dolayı sorunu büyüterek karşımıza çıkabiliyorlar. Fakat sık rastlanılan bu problemi çözmek çok kolay ve normal bir durumdan ibarettir.

BMW F30 araçlarında yaşanılan fren titremeleri genel olarak iki nedenden dolayı yaşanılmaktadır. İlk olarak bahsetmek istediğimiz yer üst salıncak burçları adı verilen yerdir. Bu kısımda eğer ki frene bastığınız zaman direksiyonda bir titreme olduğunu görüyorsanız burçların bir an önce bakımı, gerekirse de değişimi yapılması gerekmektedir. Aksi taktir de sorunlar büyüyerek kopmalar yaşanabilir.

BWM F30 araçlarda fren titremesine neden olan ikinci şey ise disk bölümüdür. Aracınızda eğer ki ilk kısımda bahsettiğimiz bölgede herhangi bir problem gözükmüyorsa diskleri değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. Fren titreme sorunları genel olarak bu şekilde çözüme uğratılabilir. Bununla birlikte eğer ki yakın zamanlarda yetkili servislere gitmiş veya kontrol yaptırdıysanız problemin ana kaynağı kesinlikle teste çıkmıştır. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön