BMW Krank Kasnağı Arızası

BMW araçlarda önemli bir yere sahip olan Krank Kasnağı, araç motorunun ön kısmına bağlıdır. Motorun ön kısmından almış olduğu hareketi çözdükten sonra motorda yer alan diğer sistemlere ne yapmaları gerektiği konusunda bilgi iletimi sağlar. BMW M serisinde oldukça fazla karşılaşılsa bile BMW üreticileri bu sorunu çözebilmek için her modeline özel olarak üretim yapmaktadır.

BMW Z, BMW 5 ve BMW 4 serisinde Krank Kasnağı arızası kendisini hızlı gösteren bir sorundur. Bu soruna neden olan şeyler hakkında direkt olarak bir bilgi belirtemesek bile aşağıda yer alan maddelerdeki sebeplerden dolayı yaşandığı bilinmektedir.

 • Araç ilk çalıştığı zaman olduğundan daha farklı bir ses vermesi.
 • Kasnağın motordan düşmesi.
 • Motordan olağan dışı sesler gelmesi.

Bütün bu maddelerde yaşanan sorunların ilk maddesi özellikle BMW 320i modelinde görülmektedir. Sorunu çözüm için doğru çalışan ve yedek parça sağlayabilecek bir firma arıyorsanız sizler için en uygun fiyata hizmet vermekteyiz. Tiryaki Oto’ya Whatsapp hattımızdan ulaşarak dilediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz.

Krank Kasnağını BMW’nin model fark etmeksizin bütün araçlarında değiştirmesini zamanında yapmazsanız öncelikle motora büyük zararlar verecektir. Bu büyük sorunun yanında bir de farklı parçalara da zararlar verme ihtimali vardır. Ek olarak ise aracınızdaki Krank Kasnağında bir problem bulunmaktaysa çok uzun zaman geçmeden yaptırınız. Şayet bekletildiği taktir de diğer parçalara da zarar vereceği için oldukça maliyetli bir fiyat listesiyle karşılaşabilirsiniz.

BMW araçlarda Krank Kasnağı Değişimi Nasıl Olur?

 • İlk önce kayış gergi cıvatalarını gerilimden kurtarmak için gevşetmemiz gerekmektedir.
 • Kayış Krank Kasnağından uzaklaştırıldıktan sonra Merkez Cıvata çıkartılır.
 • Bir Kasnak yardımıyla Krank Kasnağı Krank Milinden ayırılır.
 • Sonrasında yeni parça eklenerek cıvata sıkılır ve araç çalıştırılarak deneme sürüşü gerçekleştirilir.

Uygun fiyata doğru bir hizmet arıyorsanız Tiryaki Oto ile birlikte BMW aracınızın Krank Kasnağını değiştirebilirsiniz. Hızlı bir şekilde iletişime geçmek için Whatsapp hattımız aktiftir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
  0
  Sepet
  Sepetiniz boş!Mağazaya dön