Çakar Lamba Ceza Maddesi Trafik Kanunu

Son yıllarda özellikle İstanbul trafiğinden kurtulabilmek için çoğu yetkisiz kişi tarafından yetkisiz bir şekilde çakar lamba kullanılmakta ve bu trafiği son derece tehlikeye atmaktır. Çakar lamba takabilecek araçlar sadece görevde olan kanunca belirlenmiş resmi araçlar olsa da çoğu kişi tarafından bu durum suistimal edilerek trafiği tehlikeye atmak gibi ciddi olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir. Çakar lamba kullanma cezası her sene katlanarak artsa da bu yazıdaki konumuz ise çakar lamba ceza maddesini net olarak sizlere sunmak olacaktır.

Trafik kanununun 26/2 maddesinde düzenlenmiş bu ceza maddesinde; ‘Mevzuatta belirtilen ışıklı veya sesli uyarı işareti veren cihazları mevzuatta izin dahilinde olmayan araçlara takmak ve kullanmak yasaktır.

Bu maddeden anlaşılacağı üzere o sırada çakar lambayı kullanmıyor olsanız dahi eğer yetkili değilseniz aracınızda bulundurmaktan dolayı ceza alırsınız.

Bunlara ek olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve İçişleri Bakanımızın onayıyla, ‘Geçiş üstünlüğüne sahip araçların sürülmesi sırasında uyulacak kurallar ile bu hakka sahip araçlarda bulundurulacak ışıklı ve sesli uyarı işaretleri ile bunların kullanımına ilişkin usul ve esaslar yayınlanmıştır.’

12 Ledli Çakar Lamba Toptan – Perakende

Yeni düzenleme ile koruma kararınız olsa dahi aracınızda derhal sökülebilecek bir ‘seyyar tepe lambası’, ‘seyyar çakar lamba’ takmanız gerekmektedir. Aracınıza ya da yetkili kurumunuzda kullanmak üzere toptan veya perakende çakar lamba siparişleriniz için Whatsapp hattımız üzerinden bizimle hızlıca iletişime geçebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön