Cama Takılan Çakar Lamba Nasıl Kullanılır?

Trafikte geçiş üstünlüğü olan araçların her birinin farklı renkte uyarı işaretleri bulunmaktadır. Bu renkler özellikle seçilmiş olup, daha net fark edilmek amacıyla kullanılmaktadır. Ancak bu makalemizde kısaca cama takılan vantuzlu kırmızı-beyaz çakar lamba hakkında bilgi vereceğiz. Bilindiği üzere panjur içerisindeki çakar türlerinin yasaklanmasından sonra bu tür tepr ve cam içi çakarlar daha fazla görülmeye başladı.

Öncelikle bu tip bir lambayı kullanım için mutlaka ve mutlaka görev içerisinde olan bir polis ya da koruma aracı olması zorunludur. Bunun dışında cama takılan çakar makam araçlarında da kullanılmaktadır. Bu makamlar vali, bakan, TBMM üyesi gibi devletin üst düzey bürokratlarının kullanımına sunulmak suretiyle sınırlandırılmıştır. Polis çakar lamba modelleri içerisinde vantuzlu olanlarının kullanımı aşağıdaki gibi çok kolaydır.

  • Vantuzlu taraflarını çakar lamba kasasına monte ediniz,
  • Cam içerisinde kablosunun yetişeceği bir köşeye ya da ortalayarak çakarı takınız,
  • Çakmaklık girişinden enerji alan kısmın bağlantısını yapınız.

Eğer polis gibi bunu kullanmaya yetkiliyseniz sürekli açık olmadığı sürece cam içerisinde durabilir. Ancak 2 dakika içerisinde söküp torpidoya koyma imkanınız da aynı şekilde bulunmaktadır. Böylelikle sivil olmanız gereken durumlarda tüm teçhizatı saklamış olursunuz. Tüm elektronik siren ve çakar teçhizatı için mağazamızı ziyaret ederek güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön