Çift Vanos BMW Ne Demek?

BMW, Dünya otomobil alanındaki tercih edilme oranını geliştirirken bir yeni sistemini daha tanıttı. Çift Vanos ismiyle tanıtılan bu sistem, BMW araçlardaki motorların verimliliğini ve kullanılabilirliğini artırmak üzere tasarlandığı görülüyor. Yapıda karşılıklı olarak birbirine bağlı olan iki vanos çalışmaktadır ve bu vanoslar zincirleme pozisyonunda yer alır. İki farklı vanosta araç içerisindeki görevi farklı olarak aracın kullanımını kolaylaştırmaya çalışır.

Çift vanos sistemindeki bir vanos egzoz subaplarının zamanlamalarını düzenlerken diğeri emme subaplarının açılış ve kapanış zamanlarını ayarlar. Böylelikle emisyon düşerek araç her zaman atik bir konumda sürüşe uygun olur. Özellikle aracı hızlı sürmeyi süren sürücüler için çift vanos sistemi eşsiz bir yapı olacaktır.

Çift vanos sisteminden önce tek vanos yapıları kullanılmaktaydı ve BMW modellerde oldukça popülerdi. 1999 yılından sonra çift vanos sisteminden sonra büyük bir serüven başlayarak araçların kullanımları daha da kolaylaşmaya başladı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön