Clio 4 Frene Basınca Direksiyon Titremesi Neden Olur?

Clio 4 araçlarda fren sistemi, diğer araçlara göre daha sıkı ve birleşik yapıya sahiptir. Seyir halindeyken freni devamlı olarak kullanmanız bazı durumlarda araç fren sistemine hasarlar verebilir. Özellikle bunlardan bir tanesi olan frene basınca direksiyon titremesi, sürücüleri çok fazla tedirgin edebilmektedir.

Clio 4 araçlarda frene basınca oluşan direksiyon titremesi, fren disk kısmının balans yapması sonucunda salgı oluşturarak sürücüyü uyarması olarak belirir. Eğer ki bu sorunla karşı karşıya kaldıysanız oluşmasının nedeni genel olarak fren disklerinin bozulmasıdır. Bunun yanında ise rot ayarsızlığı, tekerleklerin balans ayarının bozulması, süspansiyon ve rulman sorunları yaşanmış olabilir.

Büyük titremeyle karşı karşıya kaldıktan sonra aracı kullanmaya devam etmenizi kesinlikle önermiyoruz. Öncelikle araçta gerçekleşen bu hasarı uzman kişilere veya teknik servislere danışarak yardım istemelisiniz. Kendi bilginiz dahilinde olmadan hiçbir şekilde işlem yapmamanızı ve tamir konusunda profesyonel olan kişilerden yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön