Clio Akü Koruma Modu Ne Demek?

Önceki makalelerimizde Renault Clio modellerinin akü şarj sistemleri hakkında detaylı bilgileri siz değerli müşterilerimiz ile paylaşmıştık. Bu makalemizde ise sıkça karşılaşılan Clio akü koruma modu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Aracınızı bir yere park ettiğinizde bazı donanımları açık bırakmanız gayet normal bir aksiliktir. Bu sıkça sürücülerin başına geldiğinden dolayı Renault markası aslıma bakarsanız sizin avantajınıza olacak bir özelliği araçlara eklemiş.

Clio akü koruma modu demek, akü şarj seviyesinin kontağı açtığınız anda marş basmayacak kadar riskli seviyelere geldiğinde aksiliği önlemek amacıyla, elektronik sistemleri devreden çıkarması anlamına gelmektedir. Buradan da anlayacağınız gibi sabah aracınızı çalıştırmak için marş verirken kadranda bu uyarıyı görmeniz gayet normaldir. Ancak nadir durumlarda yolda giderken aniden bu uyarı belirebilir. Bununla bağlantılı ilk arıza verecek sistem ise start&stop sistemi olacaktır. Muhtemel arıza sebepleri;

  • Şarj sistemi arızalı,
  • Akü ömrü dolmuş şarj almıyor.

Bunları kontrol ettirdiğinizde sorun tamamen ortadan kalkacaktır. Ayrıca iyi bir beyinciye uğrayarak çıkan hata kodu hakkında çok detaylı bilgi edinmeniz, böylelikle nokta atışı arıza tespiti yapmanız mümkün olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön