Dacia Duster Hararet Göstergesi Nerede?

Hararet göstergesi, motorun hararet durumunun nasıl olduğunu gösteren bir uyarı simgesidir. Simge, belirli sıcaklığa ulaştığı zaman yükselirken herhangi bir sorun teşkil etmediğinde düşük kalır. Dacia Duster modellerinde de oldukça önemli bir yapıya sahip olan bu göstergeyi bazı sürücüler bulmakta zorluk yaşayabiliyorlar. O yüzden bu yazımızda hararet göstergesinin nerede olduğuna değinerek kısa bilgiler vereceğiz.

Dacia Duster modellerinde dijital bir şekilde bulunan hararet göstergesi, araç devir göstergesinin sol tarafında yer almaktadır. Bir çizelge şeklinde gösterilen bu hararet bölgesini kolaylıkla takip ederek, gerektiği zaman müdahale edilmesi gerekmektedir. Genel olarak dijital panellerde bu kısımda bulunan hararet göstergesi, normal panellerde de yine aynı şekilde devir göstergesinin sol üst tarafında bulunmaktadır. Eğer ki anlattığımız yeri bulmakta güçlük çekerseniz direkt olarak kullanım kılavuzuna bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Dacia Duster araç modellerinde hararet göstergesinin 90’ı geçmesi araç motoru için problem yaşatmaya başlayabilir. Gösterge 90’ı geçmeye başladığı zaman rengi kırmızıya dönerek ısınmaya başladığını size bildirir. Motor bu yüzden her zaman normal seviyede tutulmaya çalışılmalı, düzenli kontrol edilmelidir. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön