Dacia Sandero Klima Filtresi Nerede?

Dacia Sandero araçlar, 2007 yılından bu yana üretimi gerçekleşen ve B segmenti olan bir hatchbacktir. Tasarım açısından sürücülerin tamamını etkileyen Sandero, araç sağlığı bakımından da sürücülere eşsiz bir hizmet sağlamaktadır. Özellikle klima filtresi bakımından destek sağlayan markada bazı sürücüler filtrenin nerede olduğunu bilmeyerek araştırma yapabiliyorlar. O yüzden bu yazımızda ‘’Dacia Sandero Klima Filtresi Nerede?’’ sorusuna kısa ve net bir cevap vereceğiz.

Dacia Sandero modellerinde klima filtresi, aracın sağ ön tarafında olan torpido gözünün alt kısmında yer almaktadır. Bu bölgenin sol kısmından kolaylıkla klima filtresini bulabilir, değişim işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Klima filtresi, Dacia Sandero ve bütün araç modelleri için büyük bir öneme sahiptir. Sürücülerin sağlığını her daim yüksek seviyede tutmaya çalışan sistem, dışarıdan gelen havanın arabanın içerisine ulaşana kadar arınmasın sağlar. Polen filtresi olarak da bilinen yapı özellikle yeni araç modellerinin tamamında yer almaktadır. Eğer ki araçta polen filtresi kullanılmazsa kirli havayı sürekli solumamıza neden olur. Bu durum ise araç içerisinde bulunan kişilerin sağlık derecelerini sürekli olumsuza götürmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön