Dacia Solenza Benzin Filtresi Nerede?

Dacia markasının en eski araç modellerinden bir tanesi olan Solenza, Renault ortaklığı ile birlikte kendi halini almıştır. Araç kullanım bakımından yüksek bir rahatlık sağlayarak bambaşka donanımlara sahiptir. Bu model içerisinde bazı parçalar bulunmaktadır ve bu parçaları sürücüler bulmakta zorluk çekmektedirler. Özellikle bu parçalardan bir tanesi olan benzin filtresi, Dacia Solenza modellerde bulunamayarak problem yaratabiliyor. O yüzden bu yazımızda sistemin nerede olduğunu açıklayarak alternatif bilgiler de sunacağız.

Dacia Solenza modellerinde benzin filtresi yakıt deposuna yakın olarak aracın sağ alt bölümünde bulunmaktadır. Genellikle bütün araç modelleri için aynı bölmede bulunan bu filtre, Dacia Solenza otomobili için de aynı bölümde geçerlidir. Bu bölmenin yanında olabileceği farklı bir noktadan daha bahsedecek olursak bu bölme de ön camın alt tarafındaki yer olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dacia Solenza araç modelleri içerisinde bahsettiğimiz benzin filtresi bölümlerinden parçayı bulamazsanız direkt olarak kullanım kılavuzuna bakmanızı tavsiye ediyoruz. Bir diğer ismi yakıt filtresi olan bu sistem, arızalandığında ya da bozulduğu durumlarda kesinlikle uzman kişilerden destek almalısınız. Aksi taktir de bilginiz olmadan hareket ederseniz daha çok olumsuzluklar yaşanabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön