Ducato ASR Arızası Çözümü

ASR yani ‘’Anti Patinaj Sistemi’’ şeklinde bilinen sistem, aracın güç dengesini belirli bir yerde tutarak patinaj yapmasını engellemektedir. Genel olarak kalkışlarda kullanılan ASR, araçların savrulmasını engellemeyi temel görev haline getirmiştir. Bu tür durumlarda en çok kullanılan modellerden olan Fiat’ın Ducato modelidir. Ducato model araçların tamamında bulunan bu sistem, kalkışlarda oldukça fazla işe yarayarak olası dengesizliği önler.

Ducato ASR Arızası genellikle tek bir yönle anlanabilmektedir. Bu yön ise aracın gösterge panelinde sürekli yanıp sönen ASR ışığıdır. Bu tür bir durumla karşı karşıya kaldığınızda tek yapmanız gereken şey direkt olarak aracı teknik servise götürmenizdir. Teknik serviste yapılacak gerekli uygulamalar sayesinde kolaylıkla sorunu çözebilirsiniz.

ASR arızası ile karşı karşıya kalan aracınız genel olarak birkaç hamle içerisinde tamir edilebilir. Bunun yanında bu hatayı almanızla birlikte aracınızı kullanmanız elbette bir sorun yaratmayacaktır. Lakin araç kalkışlarında oldukça temkinli davranmanızı lastiklerin sağlığı açısından tavsiye ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön