Ducato Enjektör Arızası Çözümü

1981 yılından bu yana düzenli bir şekilde üretimi gerçekleştirilen Ducato, ülkemizde de fazlasıyla kullanılmaktadır. Ticari amaçlarla tercih edilen bu model bazı durumlarda sürücüleri çokça memnun ettirse de bazı durumlarda olumsuz yanıtlar verebiliyor. Özellikle enjektör tarafında gerçekleşen arızalar aracın belirli bir süreye kadar çalışmasını engellemektedir. Bozulduğu zaman pratik biçimde tamir edilmesi gerekilen bu sistem, usta kişiler tarafından yapılmalıdır.

Ducato Enjektör Arızası Belirtileri:

  • Araçta kontrolsüz teklemeler meydana gelmektedir.
  • Araç normale kıyasla daha yüksek seste çalışır.
  • Yakıtın daha hızlı harcandığını görürsünüz.
  • Hızlı bir performans düşüşü gerçekleşmektedir.

Bahsettiğimiz bütün bu belirtiler Ducato Enjektör Arızasına yol açan nedenlerdendir. Eğer araçtan gelen belirtilerin tamamı enjektörü gösteriyorsa direkt olarak oto servise götürülmelidir. Bunun yanında kolaylıkla yapılabilen bu sistem aracın servise götürülmesiyle birlikte bazı testlerden sonra tamir edilmeye başlanmaktadır. Hemen ardından sökme işlemi gerçekleşir ve temizliği yapılarak yeni haliyle takışı sağlanır.

Aracınızın enjektörü kötü halde değilse ve fazla zarara uğramadıysa tamiri gerçekleştirilir. Lakin kötü haldeyse değişim yapılarak aracın sağlığı korunmaya çalışılır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön