Ducato Gaz Kelebeği Arızası Çözümü

Ducato araçlarda gaz kelebeği, gaz pedalına basılmasıyla birlikte harekete geçmektedir. Eski ve yeni modellerde değişiklik gösterebilen bu sistem üç farklı alanda incelenerek sürücülere sunulur. Arıza yapması halinde uzun bir tamir süreci olan sistemin neyden dolayı bozulduğunu anlarsanız kolaylıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Ducato Gaz Kelebeği Arızası Belirtileri Nelerdir?

  • Gaz kelebeği arızası olduğu zaman ilk önce kendisini gösteren şey aracın geç çalışmasıdır. Araç ilk marşta geç çalışabilir.
  • Motor arıza ışığı yanmaktadır.
  • Rölanti kısmında dalgalanmalar olur.

Ducato araçlarda gaz kelebeği tamiri iki farklı alana ayrılarak yapılmaktadır. Öncelikli olarak aracın gaz kelebeğinde bir problem yok fakat konum sensörü bozuksa bu bölümü ucuz bir maliyetle teknik servislerden yaptırabilirsiniz. Bunun yanında araçta adaptasyon bölümünde bir problem yaşanıyorsa bu bölüm tamamen çıkartılmalı ve sökülüp temizlenmelidir. Ardından takılarak kullanılmaya devam edilebilir.

Bahsettiğimiz yerleri temizleme ve çıkarma konusunda net bir fikre sahip değilseniz bu işi kendinizin yapmanızı çok önermiyoruz. Ducato araçlara yardımcı olan servislere giderek işleminizi kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön