Etiketçilere Oto Aksesuar Ne Demek?

Her ne kadar trafikte çok az görsek de nostalji tarzda araçlar görünce çoğumuzun içi gider. Bu araçların orijinalliğinin yanında bir de şekilli aksesuarla donatılmış halleri vardır. Bu makalemizin konusu işte tam da bu. Etiket Magirus, etiketçilere oto aksesuar gibi şeyleri duydunuz ve anlamının ne olduğunu merak ediyorsanız, gelin kısaca açıklayalım.

Modifiye bazı insanlar için tutku derecesinde önemlidir. Ancak bu da alt dallarına ayrılmaktadır. Etiketçi araba demek, araçlara yapılan nostalji tarzda ve klasik modifikasyon işlemlerini ifade eder. Bu işlemlerin başında;

  • Hella tip farlar,
  • Hella kornalar,
  • Çeşitli bayrak tasarımları,
  • Araç markasında logo basılı olan ve göğüs kısmına serilmiş havlular

Bulunur. Neden bu kelimenin kullanıldığı tam olarak bilinmemekle birlikte, ağızdan ağıza dolaşarak bu tayfa için bir sıfat halini almıştır. Bir kesim insanlar ise etiketçileri pek sevmez. Bunun sebebi trafikte yüksek sesle klasik müzik dinlemeleri ve bir kısmının trafik kurallarına uymamasıdır. Ancak bu geleneği böylesine olumsuz bir açıklamayla sınırlandırmak çok yanlış olur. Kısaca etiketçilik bir yaşam tarzı, bir tutku diyebiliriz. Magirus, Murat 131, Şahin, Dodge kamyonet gibi araçlara uygulanmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön