Fiat Albea OBD Soketi Nerede?

OBD bir diğer adıyla arıza tespit cihazı, araçların bozulduğu durumlarda çokça kullanılan bir sistemdir. Yapı, araba bozulduğunda hasarın nereden kaynaklandığını veya ne gibi sıkıntılar olduğunu tamir teknisyenine direkt olarak aktarır. Fiat Albea araçlarda da oldukça önemli olan OBD soketi, devamlı olarak kullanılmalı ve aktifliğini kaybetmemesi sağlanmalıdır. Aksi taktir de aracın bozulduğunda problemin nereden kaynaklandığı bulunmayabilir. Özellikle yeni sürücüler bu soketin nerede olduğunu bilemeyebiliyorlar. Bu yüzden bu yazımızda Fiat Albea OBD Soketi Nerede sorusunu cevaplayacağız.

Fiat Albea’da OBD Soketine erişmek için önce bazı hamleler yapmamız gerekiyor. İlk olarak direksiyonun sol tarafında bulunan sigorta kutusunun olduğu yerde iki adet vida bulunmaktadır. Bu iki vidayı direkt söküyoruz. Sigorta kapağını çıkarttıktan sonra karşımıza gelen sigorta bölümünün alt kısmında OBD soketi yer almaktadır.

OBD hakkındaki bütün işlemlerinizi buradan yapabilir ve kullanabilirsiniz. Lakin bilginiz dahilinde olmadan hareket etmenizi önermiyoruz. Çünkü OBD soketinin yanında bulunan sigorta kutusu oldukça önemli işlevlerden bir tanesidir ve yanlış bir işlem yapılması olumsuz sonuçlar doğurabilir. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön