Fiat Brava Oksijen Sensörü Nerede

Fiat Brava modelleri kullanımı hafif ve seyir halindeyken oldukça yüksek performanslı arabalardır. Aracın çıkış tarihi eski olsa da bazı durumlara göre hala güncel kalmayı başarabilmiştir. Güncel kalmasına öncülük eden parçalar, Brava’nın kullanımını da kolaylaştırmaktadır. Özellikle aracın oksijen sensörü kaliteli ve farklı yerlerde bulunuyor. Bu yüzden sürücüler sensörün nerede olduğunu bilemeyerek soru işaretleriyle kalabilmektedir.

Fiat Brava araçlarda oksijen sensörü iki adettir. Öncelikle genel olarak konumlandığı yer katalizör çıkışıdır ve Brava araçlarda en fazla bulunan yer burasıdır. Bir diğer alan ise egzoz manifoldu ile katalizör bölümünde kalan yerdir. Bu iki farklı konumdan da direkt olarak oksijen sensörünü bulabilirsiniz. Bahsettiğimiz noktalarda oksijen sensörü yer almıyorsa direkt olarak Brava Kullanım Kılavuzuna göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Oksijen sensörleri motorun performansını direkt olarak etkileyen bir parçadır. Parçanın kullanımı tamamen yakıt tasarrufu sağlamak ve egzoz emisyonunu düşürmek içindir. Bununla birlikte farklı alanlardaki işlevleri araçların seyir halindeyken çokça işe yaramaktadır.  

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön