Fiat Bravo OBD Soketi Nerede?

C segmentli, hatchback ve eşsiz tasarımıyla karşımıza çıkan Bravo, oldukça popüler bir araçtır. 1995 yılından günümüze kadar üretimi aralıksız devam eden bu araç, kullanım olarak harika bir yol tutuşuna sahiptir. Motor ve donanım olarak ise en ufak bir eksiği olmayarak sürücülere güzel bir sürüş deneyimi yaşatmak ister. Bravo sürücüleri bazı olumsuz durumlarda OBD Soketine ulaşmak isteyerek nerede konumlandığını bilemeyebiliyor. Bu yüzden bugünkü yazımızda sizlere Fiat Bravo OBD Soketi Nerede sorusunu yanıtlayacağız. 

Fiat Bravo araçlarda OBD Soketi tek bir yere konumlandırılmış olsa da bazı araç çıkış yıllarına göre soketin olduğu yer değişiklik gösterebiliyor. Genel olarak konumlandırıldığı yer ise sigorta kutusunun alt kısmıdır. Buraya erişmek için araç direksiyonunun sol kısmında yer alan kutuyu söküp vidalarını çıkartmanız gerekmektedir. Ardından OBD Soketine rahatlıkla erişebilirsiniz. Eğer ki bu bölümde OBD soketi bulunmuyorsa direkt olarak kullanma kılavuzunu takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

OBD soketi, otomobillerde gerçekleşen arızaların tespit edilebilmesi için cihaz bağlanmasını sağlar. Elektronik kontrol ünitesi ile arıza tespit cihazının bağ kurmasını sağlayan bu soket, oldukça değerli ve önemli bir yapıdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön