Fiat Doblo Hız Sabitleyici Nerede?

Hız sabitleyici belirli hız aralığında seyreltmenizi sağlayan büyük opsiyonlu bir sistemdir. Yeni model araçların tamamında bulunan bu özellik, genel olarak rahat bir kullanım isteyenleri çok memnun ediyor. Seçeneği aktif hale getirmenizle birlikte gaz ve fren pedallarını basmanıza da gerek duyulmamaktadır.

Fiat Doblo, hız sabitleyici bakımından pratik ve kolay kullanımı olan bir araçtır. Araç içerisinden birkaç hamlede ayarlayabileceğiniz bu yer, özellikle uzun yollarda aktif hale getiriliyor. Bunun yanında seçeneği kullanmaya başlamanız ile birlikte yakıt, %20 oranında tasarruflanmaktadır. Doblo modellerinde hız sabitleyicinin nerede olduğu hakkında alt paragrafta bilgi bulabilirsiniz.

Fiat araç modelinde hız sabitleyici bütün Doblo serilerinde aynı yerde bulunmaktadır. Direksiyon kısmında bulunan silecek üzerinde ki düğmeye tıkladıktan sonra gösterge panelinde karşımıza hız sabitleyici ve farklı bölmeler gelecek. Burada yer alan bölmelerden hız sabitleyiciyi bularak far ayar kısmındaki tuştan onay verebilirsiniz. Böylelikle hız sabitleyici yapılmış olur. Sabitleyiciyi kaldırmak istiyorsanız da direkt olarak direksiyon düşmesinden çıkış yapıp onay verebilirsiniz. Eğer ki bahsettiğimiz şekilde çalışma olmazsa aracınızın kullanma kılavuzuna göz atınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön