Fiat Doblo Ön Çeki Demiri Nerede?

Ön Çeki Demiri metal kanca şeklindeki bir sistemdir ve çoğunlukla aracın arka tarafına takılır. Sistem otomobilin kendi başına pek çok platformu kaldırabilmesi ve çekmesi için tasarlanmıştır. Bu platformlara genellikle römork ve karavan örnek olarak verilebilir. Fiat Doblo araçlarda ön çeki demirinin nerede olduğu konusu genellikle büyük bir sorundur. Sürücüler bulamadıkları zamanlarda bizlere danışarak bilgi isteyebiliyorlar. Bizlerde bu soruya yanıt olarak net cevaplarla karşılık veriyoruz.

Öncelikle Fiat Doblo araçlarda ön çeki demiri otomobil için büyük önem taşıyan bir parçadır. Parçanın bulunduğu yer genel olarak iki farklı alanda bulunuyor. İlk olarak bahsedeceğimiz yer stepnenin olduğu taraftır. Buradaki lastiğin üzerinde vidalı bir halkada yer alabilir. İkinci olarak ise ön ve arka tamponlarda yer alabiliyor. Özellikle ön farın hafif altında ya da vites lambasının üzerinde bulunabilmektedir.

Bahsettiğimiz bölgeler Doblo için ön çeki demirinin genellikle kullanıldığı yerlerdir. Lakin modeller çıkış yılına göre değiştiğinden dolayı farklılık gösterebiliyor. O yüzden bahsettiğimiz bölgelerde demir yoksa direkt olarak Doblo Kullanım Kılavuzuna bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön