Fiat Doblo Yedek Lastik Nerede?

2000 tarihinde piyasaya sunulan ve ticari işler amacıyla çokça tercih edilen Doblo, hafif ticari şeklinde geçen bir otomobildir. Aracın ülkemizde de fazlasıyla tercih edilmesi popüler olmasını sağlayarak farklı kullanım amaçları doğurmuştur. Doblo araçlarda stepne yani yedek lastik önemli bir kavramdır. Bu otomobilde yedek lastik farklı bir yere konularak sürücülere basit bir kullanım sağlanmaya çalışılmıştır. Alt kısımda kalan paragraftan nerede olduğuna kolaylıkla erişebilirsiniz.

Fiat Doblo araçlarda yedek lastik yani stepne normal araçlara göre farklı bir yere konumlandırılmıştır. Aracın bagaj bölümünün tam altında olan bu lastik, belirli aletlerle açılıyor. Açmak için öncelikle bagaj kapağını açtığınızda eşik kısmında belirli bir boşluk görürsünüz. Buradaki yerleri takım çantasındaki anahtarlar sayesinde gevşeterek stepneyi serbest bırakabilirsiniz.

Yedek lastik Doblo araçlarda asansör sistemi gibi çalışmaktadır. Kolaylıkla erişebileceğiniz bu yere takması da oldukça basittir. Bu parçanın seyir halindeyken her türlü önemli olduğunu ve kesinlikle aracınızda yer alması gerektiğini unutmayınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön