Fiat Ducato Darbe Sensörü Nerede?

Fiat Ducato, 1981 yılında üretilmeye başlanılan ve 1. Nesli çok fazla tutulan bir araç modelidir. Aracın çıkmasıyla birlikte ticari işletmeler modelden çok fazla kullanmaya başlamış ve yok satmasına neden olmuştur. Özellikle şehir içerisinde fazlasıyla kullanılsa bile şehir dışında da yük taşıma adına tercih edilmiştir.

Bazı durumlarda olumsuz anlar yaşatabilen bu model, darbe sensörü nedeniyle bozulabiliyor. O yüzden darbe sensörü hakkında bu yazımızda nerede olduğundan bahsedeceğiz. Darbe sensörünün aracınız için oldukça önemli bir kavram olduğunu unutmayınız. Özellikle kaza anlarında çok fazla işe yarayan bu sistem, aracın patlamasına kadar önlem olarak olumsuz olayları korur.

Fiat Ducato araçlarda darbe sensörünü bulmak için öncelikle ön sağ kapıyı açmanız gerekmektedir. Torpido gözünün alt tarafında yer alan paspasların bitiminde siyah renginde koruyucu yer almaktadır. Burayı kaldırarak darbe sensörünü bulabilirsiniz. Elbette bu sistem Ducato araçların çıkış tarihine göre değişiklik gösterebilir. Fakat genel olarak darbe sensörünün burada konumlandırıldığını söyleyebiliriz. Eğer ki bahsettiğimiz noktalarda sensör yoksa direkt olarak araç kullanım kılavuzuna göz atabilirsiniz. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön