Fiat Ducato ESC Devre Dışı Ne Demek?

ESC sistemi araçlar için oldukça önemli bir sistemdir. Ducato araçlarda fazlasıyla kullanılan bu sistem genel olarak aracın savrulma veya diğer adıyla çekiş kaybını algılayarak otomobilin dengesini otomatik olarak sağlar. Çoğu zaman sürücülerin fazlasıyla etkilendiği bu sistem hata vererek büyük arızalara neden olabilmektedir.

Arabalarda ESC Devre Dışı demek fiziksel bir düğme olan sistemi buradan negatif hale getirmek demektir. ESC özelliklerini tamamen kapatan bu düğme sayesinde aracınızın daha fazla çekiş kazanır. Bunun yanında bazı olumsuz durumlarda sistemi kapatmanız sizlere daha çok avantaj sağlayacaktır.

Ducato model arabalarda sistemin kullanılma nedeni büyük ticari bir araç olmasından kaynaklanıyor. Diğer Fiat otomobillerde de çokça kullanılan sistem, bazı zamanlarda kapatılarak doğru hamlelerin yapılması sağlanmaktadır. Öncelikle bahsetmeliyiz ki sistemi kapatan bir fiziksel düğme bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz gibi ESC yapısını kapatıp açabilirsiniz. Sistemi aracı kullanacağınız normal zamanların tümünde açık tutmanızı önerirken, kar veya çamura araç saplanmış vaziyetteyse devre dışı bırakmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön