Fiat Ducato Isıtma Bujisi Nerede?

Isıtma bujileri sadece dizel araçlarda bulunmaktadır. Ducato modellerde de çokça kullanılan bu sistem her 30 bin kilometrede değiştirilerek aracın sağlığı korunmaya çalışılır. Kullanım sıklığı olarak da oldukça önemli bir halde olan sistem, bazı durumlarda hata vererek kullanmanızı önleyebiliyor. Özellikle Ducato araçlarda normal otomobillere göre farklı yerde konumlanan bu sistemi, alt tarafta kalan paragrafta nerede olduğundan bahsettik.

Fiat Ducato araçlarda ısıtma bujisi belirli bir bölgede yer almaktadır. Aracın kaput tarafında kalan yanma odalarının içerisinde kızdırma yani ısıtma bujileri bulunuyor. Bujilerde gerçekleşen bir hata mevcutsa ve burayı değiştirmek istiyorsanız bilginiz dahilinde olmadan kesinlikle parçayı değiştirmenizi önermiyoruz. Araç motor ustaları tarafından kolaylıkla değişen parça özellikle birkaç hamlede tamamlanabilmektedir. Bunun yanında bahsettiğimiz bölgede ısıtma bujileri yer almıyorsa Ducato Kullanma Kılavuzuna göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Kızdırma bujileri, yanma odalarının içerisindeki enerji silindirler tarafından emilerek tek bir bölgeye iletim yapmakla görevlidir. Sadece dizel araçlarda kullanılan sistem, benzinli araçlarda kesinlikle bulunmamaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön