Fiat Egea Lastik Basıncı Nerede Yazar?

Fiat Egea ve diğer tüm araç modellerinde lastik basıncı büyük önem kaplamaktadır. Araçların seyir halindeyken sorun yaşamamaları ve direksiyon hakimiyetini devamlı olarak sabit tutabilmeleri için basıncında doğru orantıda olması gerekmektedir. Özellikle Egea araçlarda ön lastik basıncı 33, yüklüyken 38 ve arka lastik basıncı maksimum 36’ya kadar çıkarılmalıdır. Bu sistemin göstergesini bulamayan kullanıcılar farklı yerden bakmaya çalışsalar da bulamayabiliyorlar. O yüzden bugün sizlere Fiat Egea Lastik Basıncı Nerede Yazar sorusunu yanıtlayacağız.

Fiat Egea Lastik Basıncı yakıt depo kapağının iç kısmında yer almaktadır. Araç kılavuzunda burada bahsedilen bu yer özellikle yeni sürücülerin dikkatini çekerek araştırmalarına neden olabiliyor. Bunun yanında her modele göre değişiklik gösterebileceğini de unutmayınız.

Aracınızın beklenmedik bir anda Lastik Basınç göstergesinin yakmasının doğal bir durum olduğundan da söz etmek istiyoruz. Bu durum genel olarak aracı kullanırken gerçekleşmektedir. Eğer ki gösterge lastiklerin basıncının azaldığını gösteriyorsa direkt olarak basıncı dengelemeye gitmelisiniz. Çünkü lastiklerden herhangi birisi patlamış veya hasar almış ihtimali vardır. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön