Fiat Fiorino Direksiyon Hidrolik Yağı Nerede?

Araçlarda bazı sistemler belirli yerlere hitap edecek şekilde tasarlanmaktadır. Kaput tarafında yer alan bütün yağ depoları özellikleri yardımcı eleman rolünü taşıyarak aracın performansını artırmaya yönelik olabiliyorlar. Özellikle Fiat Fiorino aracı, performans olarak rahatlıkla gelişen bir sistemdir. Modeli kullanan sürücüler bazı konularda bizlere danışarak yardım isteyebiliyorlar. Bu konulardan bir tanesi olan Direksiyon Hidrolik Yağının Nerede olduğu konusu sürücülerin merakla beklediği sorulardan oluyor. Bu soruyu alt tarafta bulunan paragraftan bulabilirsiniz.

Fiat Fiorino otomobillerde direksiyon hidrolik yağı tek bir yerde bulunmaktadır. Kaputu açtığınız zaman karşınıza gelen motor kısmının sol tarafını kontrol ederek yağ deposunu bulabilirsiniz. Daha kısa olması açısından motorun sol tarafında yer alan bir yağ kontrol çubuğu vardır. Bu çubuğu bulduktan sonra tam soluna giderek direksiyon hidrolik yağını bulabilirsiniz. 

Direksiyon hidrolik yağı genel olarak direksiyon sistemi adına kullanıldığı için bu isim verilmiştir. Yağ, direksiyonun hidrolik sistemi için destek sağlamasıyla bilinir. Bunun yanında köpürmeyi ve yüksek performans sırasında yağlama yapabilmek adına kullanılmasıyla bilinmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön