Fiat Linea Dış Isı Sensörü Nerede?

Fiat Linea araç kullanımı olarak diğer Fiat modellerinden önde gelmektedir. Direksiyon tutuşu ve aracın seyir halindeyken konforlu bir şekilde kullanabilmeniz Linea’yı öne çıkaran etkenlerden bir tanesidir. Bununla birlikte diğer serilere göre daha pratik ve atik bir araçtır.

Fiat Linea model araçların tamamında dış ısı sensörü oldukça büyük bir problem olabiliyor. Aracın içerisinde bu parça tek bir yerde bulunmaktadır. Sağ ön dikiz aynasının alt tarafında olan bu sensör, bir sokete bağlı olarak çalışmaktadır. Eğer ki olumsuz bir durum mevcutsa ve araç sürekli olarak hata veriyorsa belirli servislere giderek hataları çözümleyebilirsiniz.

Dış ısı sensörü, aracın içerisinde yani yolcu bölümü olarak adlandırılan kısımdaki bölgenin sıcaklığını ölçerek gösterge paneline yansıtmaktadır. Bunun yanında dışarıdaki havanında aktif bir biçimde sıcaklığını ölçen sistem, sürücüye bilgi vererek bütün hava koşullarında yönlendirmeler yapar. Sensörün bozulması dahilinde sistem yanlış verileri sürücüye göstererek bilgi aktarımını doğru bir şekilde yapmaz. O yüzden aracınızda hatalı dış ısı sensörü mevcutsa basit işlemlerle yaptırabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön