Fiat Linea Oksijen Sensörü Nerede?

Fiat Linea araçlarda oksijen sensörü büyük önem taşımaktadır. Yeni sürücü olan kişiler bu parçanın nerede olduğunu bilmeyerek özelliklerini ne işe yaradığı konusunda tereddüt yaşayabiliyor. BU yüzden bu yazımızda sizlere Fiat Linea Oksijen Sensörü Nerede sorusunu net olarak cevaplayacağız.

Fiat Linea araçlarda iki adet oksijen sensörü bulunmaktadır. Bu sensörlerden bir tanesi katalizör çıkışında yer alırken bir diğeri de egzoz manifoldu ile katalizör arasında bulunur. Linea araçların çıkış tarihine göre değişiklik gösterebilen bu sistem, doğal olarak farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden size bahsettiğimiz noktalarda bu sensörler yer almıyorsa direkt olarak kullanım kılavuzunu takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Araçlarda her daim taşınması şart olan bu parça özellikle aracın beynine bilgi aktarımı yaparak yakıt karışımının oksijen bakımından zengin veya zayıf olduğunu bildirir. Oksijen sensörü Fiat markasının araçlarındaki konum ve özelliklerini devamlı olarak artırıp önem verdiği bir parçadır. Elektronik bir cihaz olan sistem, otomobildeki hava ve yakıt karışımının ayarlanmasını sağlayarak araca dengeli bir sunum yapar. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön