Fiat Siena Oksijen Sensörü Nerede?

Fiat Siena araçlar 1999 ve 2002 yılları arasında üretilen, İtalyan bir otomobil harikasıdır. Aracın üretim yıllarında bu modellerden daha farklı bir tip bulunmaması Siena’yı daha öne geçirmiş ve popülerleştirmiştir. Bunun yanında aracın şehir içi ve uzun yollardaki rahat kullanımı bütün sürücüler tarafından oldukça beğenilen bir durumdur.

Türkiye’de de üretimi gerçekleşmesi ülkemizde fazlasıyla sevilmesine neden olmuştur. Aracı yeni kullanmaya başlayan sürücüler sensörlerin olduğu bölümleri merak edip, işlevlerini araştırabiliyorlar. Bu sensörlerden olan oksijen sensörü Siena araçlarda farklı bir yere konumlandırılmıştır ve bulması oldukça basittir. Bu yazımızda sizlere Fiat Siena Oksijen Sensörü Nerede sorusunu yanıtlayacağız.

Fiat Siena araçlarda oksijen sensörü tek bir yerde bulunmaktadır. Aracın dış kısmında yer alan sensör, egzoz manifoldunun çıkış tarafında bulunur. Bu manifoldun son bölümünde katalik konvertör vardır. Bu konvertörden hemen önce oksijen sensörünü bulabilirsiniz. Bu bahsettiğimiz noktada eğer ki sensör yoksa aracınızın kullanım kılavuzunu okuyarak kolaylıkla parçayı bulabilirsiniz. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön