Fluence Akü Şarj Oluyor Ne Demek?

Fluence aracınızda akü şarj oluyor isminde bir sorunla karşı karşıya kalıyorsanız bu durumun bir hata olmadığından söz edebiliriz. Sürücüler ilk başta ifadeyi gördüklerinde akünün ömrünün dolduğundan ve değiştirilmesi gerektiğinden söz etseler de bu durum tamamen farklıdır. Akülerde voltaj belirli seviyelerin altına düştüğü zaman, otomobil beyni bunu otomatik olarak göstergeye yansıtmaktadır. Yani ‘’Fluence Akü Şarj Oluyor’’ ifadesi genel olarak bu nedenden dolayı karşımıza çıkıyor.

Aracınızda bu kavrama denk geldikten sonra ilk yapmanız gereken şey marşın basıp basmadığını kontrol etmektir. Eğer ki marşın basmasında herhangi bir problem yok ve rahatlıkla kullanabiliyorsanız bir sorun yoktur, fakat marşın basmasında sorun yaşanıyorsa araç aküsünde arıza yaşanmış olabilir.

Akü şarj oluyor ifadesiyle karşılaşan sürücüler ilk başta tedirgin olabiliyorlar. Fakat herhangi bir olumsuzluk içermeyen bu sorun, tamamen sizi uyarmak için karşınıza çıkar. Yukarıda bulunan paragraftaki bilgilerde bahsettiğimiz türde bir problem yoksa sorun yoktur, lakin belirtiler yaşanıyorsa bir teknik servise ulaşmanızı tavsiye ediyoruz

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön