Frene Basınca Arka Kampanadan Gelen Ses Neden Olur ?

Otomobiller için oldukça önemli sistemlerden bir tanesi olan fren sistemi, aracın en önemli yapı taşlarından bir tanesidir. Bütün araçlar için vazgeçilmez olan bu parçayı kullanırken gerekli olduğu zamanlarda ve narin bir şekilde kullanmaya dikkat etmemiz gerekmektedir. Bazı sürücüler bu duruma dikkat etmeyerek fren pedalını hor bir şekilde kullanabiliyorlar. Bu sonuçlarla da ortaya çıkan problemler oldukça masraflı ve uzun uzadıya devam edebilmektedir. İşte bunlardan bir tanesi olan ‘’Fren Basınca Arka Kampadan Ses Gelmesi’’ en fazla tedirginlik yaratan sorunlardandır.

Fren sistemlerinde yaşanan her olay araç için büyük önem taşır. Aracı içerisinde frene bastıktan sonra ses gelme problemleri yaşanıyorsa bunun farklı nedenleri olabilmektedir. Öncelikle bahsetmek istiyoruz ki arka kampadan ses gelme nedenlerinin başında fren balatası, tozu ve diskinin arasında sıkışması yer almaktadır. Özellikle fren tozunun sonucu olan ses gelme problemi, birkaç hamle ile düzeltilebiliyor.

Frene bastıktan sonra büyük bir ses geliyorsa bunun çözümü için kirli frenleri inceletmeli, fren bileşenlerinin tamamının yabancı kalıntıları varsa temizlenmelidir. Aksi taktir de sorun yaşanılmaya devam edebilir. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön