Hill Holder Devre Dışı Ne Demek Ducato?

Ducato, 1981 senesinden bu yana aktif olarak üretimi devam eden bir otomobildir. Ducato’nun ortaya çıkmasıyla birlikte ticari araçların anlamı daha da büyüyerek çoğu şirket bu modeli kullanmaya başlamışlardır. Aracın içerisinde bulunan onlarca farklı seçenek markayı daha da büyüterek gelişmesine neden oldu. Özellikle bu seçeneklerden bir tanesi olan Hill Holder, Ducato modeli için vazgeçilmez bir sistemdir.

Hill Holder, Türkçesiyle ‘’Yokuş Kalkış Desteği’’ aracın rampalarda, yokuşlarda, lamba vb. duraklama yerlerinde geriye gitmesini önler. Genel olarak yeni sürücü olan kişilere çokça yarar sağlayan bu sistem, Ducato araçlarda da profesyonel bir şekilde kullanılabilmektedir.

Hill Holder sistemini kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan bir tanesi elbette debriyaj konusudur. Debriyajı doğru kullanmanızla birlikte devreye giren bu sistem, pedalın en uç noktasına kadar basmanızı ister. Böylelikle Hill Holder sensörü algılama yaparak aracın geriye kaçmasını önlemektedir. Belirli saniyeler içerisinde çalışan sistem, sadece dört saniyelik süre algısıyla aracı frenle kitleyerek tutar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön