Honda Accord Polen Filtresi Nerede?

Honda Accord modeli 1972 senesinden bu yana üretimi yapılan ve ilk olarak ABD tarafında satışı gerçekleşen bir otomobildir. Araç kullanım ve tasarım olarak harika bir sisteme sahip olduğu için her yeni modelinde yüksek satış rekorlarını kırmayı başarmıştır. Özellikle içerisinde bulunan polen filtresi Accord için tamamen özel tasarlanarak sürücülere sunulmuştur. Fakat bazı sürücüler bu sistemin nerede olduğu hakkında net bir bilgiye sahip olamayabiliyor. O yüzden bugünkü yazımızda Honda Accord Polen Filtresi Nerede sorusunu yanıtlayacağız.

Honda Accord ve diğer Honda modellerde polen filtresi torpidonun arka tarafında yer almaktadır. Bu noktayı açabilmek için biraz teknik bilgiye sahip olmanız gerekir ve işlem yapılmaya oldukça müsait bir alandır. Özellikle Accord modellerde fazlasıyla önemli olan bu yeri araç kullanımına bağlı olarak temizlemeli ve gerektiğinde değiştirmelisiniz. Aksi taktir de aracınız farklı olumsuzluklarla karşılaşabilir.

Polen filtresi, Honda araçlarda klima filtresi olarak da bilinmektedir. Klima sistemine sahip olan bütün araçlarda olan bu sistem, dışarıdan gelen havayı arındırarak araç içerisine kötü hava akışı yapmamakla görevlendirilmiştir. Genel olarak toz ve toprağa karşı korunaklı olan yapı, araç içerisindeki en önemli bölgelerden bir tanesidir. Bozulması halinde ise direkt temizlemeniz gerekmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön