Honda CBF 150 Jikle Nerede?

Honda motosikletleri son zamanlarda çokça tercih edilerek popüler bir hale gelmiştir. Popüler modellerden bir tanesi olan Honda CBF 150, 2022 yılı içerisinde satın alımı en çok olan motosikletlerden birisi olmuştur. Model, alanında en küçük hacme sahip olarak 2006 yılında trafiğe çıkmıştır.  Yeni sürücülerin düzenekler hakkında yeterli bilgiye sahip olmaması bazı durumlarda zorluk yaşatabiliyor. Bunlardan bir tanesi olan jikle, CBF 150 modellerinde farklı bir yerde bulunmaktadır. Alt paragrafta bütün bilgileri bulabilirsiniz.

CBF 150 model motosikletlerde jikle torpidonun üst kısmında yer almaktadır. Farklı yerlerde de bulunabilen bu sistem, çoğunlukla torpidonun üzerinde bulunarak sürücülere kolaylık yaratılmaya çalışılıyor. Bunun yanında üretime göre farklı yerlerde de olabilen bu sistemi bahsettiğimiz noktada bulamıyorsanız direkt olarak kullanım kılavuzunuzdan faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.

Jikle, benzinli motorların tamamında bulunan bir sistemdir. Kullanımının ardından jikle düzeneği kesinlikle açık bırakılmamalı ve unutulmamalıdır. Sistem motor soğukken çalıştırılmasında kullanılarak genellikle elle kumanda edilebilmektedir. Bunun yanında otomatik sistemleri de bulunan yapı, yakıt akışını her türlü hızlandırmaktadır. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön