Honda CBF 150 Şase Numarası Nerede Yazar?

Honda’nın en küçük hacme sahip motosikletlerinden bir tanesi de Honda CBF 150’dir. Model, her türlü yol koşuluna uygun şekilde üretilerek sürücülerin rahatlıkla kullanabilmeleri için oluşturulmuştur. 5 vitesli olarak çalışan motosiklet, elektronik ateşlemeli bir yapıya sahip olarak 130 kilogram ağırlığındadır. Herkesin bildiği üzere bu bilgilerin tamamı motorlu taşıtlarda tek bir numarada yer alabiliyor. Bu uluslararası alanda şase numarası şeklinde geçmektedir. CBF 150 modelinde ki şase numarasının yerini bilmiyorsanız bu yazımızda net olarak bahsedeceğiz.

Honda CBF 150 modelinde şase numarası gidonun şasiyle birleştiği kısımda yer almaktadır. Şase numarası genellikle buraya kazınarak veya etiket şeklinde yapıştırılır. Sürücülerin kolaylıkla bulabileceği bu yerden bütün işlemlerinizi yaparak, uluslararası numarayı kullanabilirsiniz.

Şase numarası bütün Dünya’da geçerli ve 17 haneye sahip olan numaradır. Numarayı kullanarak motorlu taşıt hakkındaki bütün bilgileri baştan sona öğrenebilmeniz mümkündür. Özellikle yedek parça, kasko, hasar bilgileri, nerede üretimi yapıldığı, boya kodu ve daha farklı durumların tamamı burada bulunarak sürücünün bilgilendirilmesi sağlanır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön