Honda Civic 1.6 ies Krank Sensörü Nerede?

Honda Civic 1.6 İes, 2001-2006 yılları arasında üretimi gerçekleştirilen ve zamanında çokça tercih edilen modellerden bir tanesidir. Araç, tamamen özel sistemlerle donatılmış ve her özelliği yükseltilebilen bir yapıya sahiptir. Yeni kullanmaya başlayan sürücüler bazı yerleri bilemiyor ve soru işaretleriyle kalabiliyorlar. Bu yerlerden bir tanesi olan Krank Sensörü oldukça kolay bir yerde bulunmaktadır.

Honda Civic 1.6 İes modellerinde Krank Sensörü genel olarak krank kasnağının arka tarafında bulunan bir dişlide yer almaktadır. Bunun yanında şanzıman bölgesinde de bulunabilir. Krank kasnağının nerede olduğunu bilmiyorsanız aracın motor kısmındaki ön kısmında bulunduğunu söyleyebiliriz. Bahsettiğimiz yerlerde krank sensörü bulunmuyorsa direkt olarak araç kullanım kılavuzundan faydalanabilirsiniz.

Krank sensörü aracın açısal pozisyonunu belirleyerek elektrik kontrol ünitesine aktarmaktadır. Oldukça önemli bir yapı olan sensör, aracın hareket etmesindeki zorunlu bölgelerden bir tanesidir. Arıza durumları ise bu sistemde yaşanabilmesi doğal yerlerdendir. Aracınızdan istemsiz olarak gelen bir titreme, yakıt tüketiminde artış ve sabit hızın korunmama gibi durumları varsa krank sensörü arızalanmış olabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön