Honda Civic 1.6 İes Sigorta Kutusu Nerede?

Honda Civic 1.6 İes modeller 2001-2006 yılları arasında büyük bir popülerliği olan otomobillerdi. Aracın iç ve dış tasarımı oldukça ilgi çekerek herkesin tercih etmesine neden olmuştu. Her ülke için üretilmeyen model, tamamen özel bir yapıya sahiptir. Aracı yeni kullanmaya başlayan sürücüler bazı durumlarda soru işaretleriyle kalabilmektedir. Özellikle içerisinde yer alan sigorta kutusu bazı durumlarda bulunamıyor ve zor duruma düşürebiliyor. Bu yüzden bu yazımızda sizlere Honda Civic 1.6 İes Sigorta Kutusu Nerede sorusunu cevaplayacağız.

Honda Civic 1.6 İes modellerinde sigorta kutusu direksiyon kolonunun alt kısmında, kapağın arkasında yer almaktadır. Kolaylıkla bulabileceğiniz bu yeri özenle açmanız ve herhangi bir zarar vermeden kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Farklı araç modellerinde sigorta kutusunun konumu değişse bile Honda araçlarda bu yer genel olarak bu noktada bulunmaktadır. Fakat bahsettiğimiz noktada sigorta kutusu yer almıyorsa araç kullanım kılavuzuna göz atmayı unutmayınız.

Sigorta kutusu, otomobil içerisinde yer alan bütün elektrik aksamlarını kontrol eder ve çalışmasını sağlar. Araçta bulunan oto kapı kilitleri, korna, alarm, ateşleme sistemi ve aydınlatma gibi bütün sistemler buradan kontrol edilmektedir. Honda arabalar içinde büyük bir öneme sahip olan bu sistemi düzenlerken veya kontrol ederken büyük bir dikkatle yaklaşmalısınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön