Honda Civic 2008 OBD Soketi Nerede?

Honda Civic, Accord ve Jazz modelleri arasında olan ve harika bir tasarıma sahip araçlardan bir tanesidir. Kullanım olarak oldukça rahat olan bu model, çıktığı yıl itibariyle Dünya’da en fazla satan araç satış rakamını kırmıştır. Özellikle iç kısmında kalan farklı seçenekleri Civic 2008’in her geçen gün popülerliğini artırmıştır.

Honda Civic 2008 modellerinde OBD Soketi bazı sürücüler tarafından bulunamamaktadır. Bu modelde direksiyonun sol veya sağ alt kısmında yer alan sistem, bazı Civic modellerde değişiklik gösterebiliyor. Eğer ki bahsettiğimiz yerde soket bulunmuyorsa direkt olarak kullanım kılavuzunu kullanabilirsiniz.

OBD, Türkçe tanımıyla ‘’Araç Üstü Tanı’’ sistemi şeklinde geçmektedir. Soketler genel olarak sürücülerin rahatlıkla erişebileceği yerlere konumlandırılmaktadır. Soket, elektronik kontrol ünitesiyle arıza tespit cihazını birbirine bağlar ve anlık olarak yönlendirilmesini sağlar. Arıza tespit cihazının bağlanmasını sağlayan sistem, arabanızda gerçekleşen bütün sorunları tespit ederek cihaza yansıtır. Böylelikle her şey anlık olarak tespit edilmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön