Honda Civic Darbe Sensörü Nerede?

Darbe sensörleri bütün arabalarda kullanılan ve oldukça önemli olan bir sistemdir. Aracın kaza veya çarpma anlarında fazlasıyla ön plana çıkan bu sistem, devreye girdiği andan itibaren yakıt pompasına giden elektriği keser. Böylelikle yakıt pompalaması durur ve aracın patlaması önlenir. Hiçbir zaman kapatılmasının önermediğimiz bu yer, Honda model araçlarda da fazlasıyla kullanılarak değer görmektedir. O yüzden aracınızda bu sistemin arızasını alıyorsanız direkt olarak yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Honda Civic araçlarda darbe sensörü genel olarak belirli bir yere konumlandırılmıştır. Elbette modelden modele değişiklik gösterebilen bu sensör, Civic modelinde akünün sağ veya solunda yer alabiliyor. Eğer ki bu bahsettiğimiz noktada bulunmuyorsa direkt olarak araç kullanım kılavuzunu okumanızı tavsiye ediyoruz.

Darbe sensörleri Honda araçlarda kırmızı bir yapıda bulunmaktadır. Kaput tarafında kalan aküyü takip ederek kolaylıkla sensörü bulabilirsiniz. Hayati önem taşıyan bu yapı, özellikle devamlı kontrol edilmeli ve olası durumlarda yaptırılmalıdır. Çünkü araç kullanım halindeyken hayati tehlikenizi her zaman koruyan bir sistemdir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön