Honda Civic Fb7 Lastik Basınç Sensörü Nerede?

Honda Civic Fb7 modellerinde lastik basınç sensörü önemli bir konudur. Sensörü görevleri sürücülerin çokça işine yarasa da nerede konumlandırıldığı bazen soru işaretleriyle kalmaktadır. O yüzden bugünkü yazımızda bu sensörün nerede olduğu hakkında net bilgiler vereceğiz. 

Honda Civic Fb7 modellerinde lastik basınç sensörü genel olarak sensörden çok açı belirleyici tarzında yapılan bir sistemdir. Sistemin konumlandırıldığı yer iki farklı bölgede bulunabiliyor. Öncelikle araç lastiklerinin iç bölgesinde yer alan bu kısım sibobun olduğu bölgede bulunabilmektedir. İkinci olarak ise jantın iç kısmına bir kelepçe ile tutturulmuş olabilmektedir. İki farklı konumda lastik basınç sensörünün kullanıldığı bölgelerdir. Bahsettiğimiz bölgelerde sensör yer almıyorsa direkt olarak araç kullanım kılavuzun kullanmanızı tavsiye ediyoruz. 

Lastik basınç sensörleri araç beyniyle devamlı iletişim halinde olan bir sistemdir. Sistem aracın lastik basınçlarını ve ısısını ölçerek olası durumlarda gösterge paneline yansımalar yapar. Özellikle uzun yol kullanımlarına önemli olan bu sistem, devamlı olarak çalıştığı için hiçbir sorun yaşamadan lastiklerden haberdar olabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön