Honda Civic Hidrolik Direksiyon Yağ Deposu Nerede?

Honda Civic, Honda tarafından öncelikle küçük araç ismiyle üretilmiş devamında ise tasarım değişikliğine uğrayarak lüks bir hal almıştır. Aracın kompakt bir sınıfa sahip olması zamanla değişmesine fazlasıyla yaramış diyebiliriz. Kullanım olarak rahat olan Civic, şehir içerisinde üst düzey bir kullanım sunmaktadır.

Araç içerisinde yer alan farklı özellikleri Honda’nın Civic modeline gösterdiği özeni de fazlasıyla göstermektedir. Aracı yeni kullanmaya başlayan sürücüler bazı depoları bulmakta güçlük çekebiliyorlar. Bu depolardan birisi olan Hidrolik Direksiyon Yağ Deposu aslında oldukça kolay bir yerde bulunmaktadır. Alt paragrafı okuyarak yerini öğrenebilirsiniz.

Honda Civic araçlarda hidrolik direksiyon yağ deposu, pompanın üst kısmına monte edilmiş şekilde bulunmaktadır. Rahatlıkla görebileceğiniz bu yer tamamen kayış tahrikli ve kaputu açtığınızda direkt karşınıza çıkabilecek bir yerdir. Bazı Honda Civic modellerinde direksiyon yağ deposu farklı yerlerde konumlandırılabiliyor. Bunun en büyük nedeni olan araç çıkış yılı olsa da Honda bu konuda fazlasıyla rahatlık sağlamış diyebiliriz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

0
    0
    Sepet
    Sepetiniz boş!Mağazaya dön